A konferencia programja online felületen kerül megrendezésre.

2020. november 16. hétfő

A Néprajzi Múzeum állandó kiállításai (angolul)

14.00–15.30

Bevezető: Szarvas Zsuzsa (Néprajzi Múzeum, Budapest)

A kiállítási koncepciót értékelők:

Barbara Kirshenblatt Gimblett (POLIN, Varsó)

Bojana Rogelj Skafar (Slovene Ethnographic Museum, Ljubljana)

Vita

Új állandó kiállítások – nemzetközi példák (angolul)

16.00–17.00

Christian Schicklgruber  – Weltmuseum, Wien

Bambi Ceuppens – Royal Museum of Central Africa, Tervuren

Kristel Raattus  – Estonian National Museum, Tartu

2020. november 17. kedd

Kiállítás születik: Kemecsi Lajos (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Kerámiatér

9. 00–10.30

A Kerámiatér koncepciója: Schleicher Veronika (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Magyari Márta (Déri Múzeum, Debrecen), Novák Piroska (Iparművészeti Múzeum, Budapest)

Vita

IFIKI / Ifjúsági kiállítás

11.00–12.30

Az IFIKI koncepciója: Foster Hannah Daisy (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Bán Dávid (Anthropolis Egyesület), Éliás István (Herman Ottó Múzeum, Miskolc)

Vita

Gyűjteményi kiállítás: MZ/M? (Mi a múzeum?)
14.00–15.20

A MZ/M? (Mi a múzeum?) téma koncepciója: Kőszegi Gábor (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Kuti Klára (Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest), Mélyi József (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Budapest)

Vita

Gyűjteményi kiállítás: Múzeum születik (1871-1898)

15.30–16.50

A Múzeum születik (1871-1898) téma koncepciója: Granasztói Péter (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Csorba László (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest), Székely Miklós (Bölcsészettudományi Kutatóközpont, Művészettörténeti Intézet, Budapest)

Vita


Gyűjteményi kiállítás: Tárgyéletrajzok

17.00–18.20

A Tárgyéletrajzok téma koncepciója: Szeljak György (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Szőcsné Gazda Enikő (Székely Nemzeti Múzeum, Sepsiszentgyörgy), Toronyi Zsuzsanna (Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár, Budapest)

Vita

2020. november 18. szerda

Gyűjteményi kiállítás: Terepen

9.00–10.20

A Terepen téma koncepciója: Szarvas Zsuzsa (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Illés Péter (Savaria Múzeum, Szombathely), Vargyas Gábor (Bölcsészettudományi Központ, Néprajztudományi Intézet, Budapest)

Vita


Gyűjteményi kiállítás: Őstörténetek

10.30–11.50

Az Őstörténetek téma koncepciója: Hajdu Ágnes (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Ildikó Lehtinen (Finn Nemzeti Múzeum, Helsinki), Sudár Balázs (Budapesti Történeti Múzeum)

Vita

Gyűjteményi kiállítás: Népművészet

14.00–15.20

A Népművészet téma koncepciója: Tasnádi Zsuzsanna (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Fülemile Ágnes (Bölcsészettudományi Központ, Néprajztudományi Intézet, Budapest), Verebélyi Kincső ( ELTE Bölcsészettudományi Kar Folklór Tanszék, Budapest)

Vita

Gyűjteményi kiállítás: Művészet

15.30–16.50

A Művészet téma koncepciója: Frazon Zsófia (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Fajcsák Györgyi (Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum, Budapest), Róka Enikő (Budapesti Történeti Múzeum, Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár)

Vita

Gyűjteményi kiállítás: Örökség

17.00–18.20

Az Örökség téma koncepciója: Wilhelm Gábor (Néprajzi Múzeum, Budapest)

Reflexiók: Csonka-Takács Eszter (Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre) Szijártó Zsolt (Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)

Vita

A programváltozás jogát fenntartjuk.